Kandidátka

3ho logo ořezV neděli 8. března 2015 v 16 se koná v Centru kundaliní jógy Valná hromada Sdružení 3HO Česká republika. Níže naleznete profily kandidátů do nového výboru. Lidé, které zvolíte, budou společně rozhodovat o směřování 3HO Česká republika, budou realizátory a organizátory aktivit a akcí pro učitele KJ i veřejnost.
Chybí váš profil? Pošlete ho na info@3ho.cz do 2. března!

 

??????????Daniela Krynková – Dhyan Prakash Kaur

Představení
Již 15 let se zajímám o aromaterapii a s ní související fytoterapii, přírodní kosmetiku a zdravý životní styl. V letech 2000-2002 jsem vystudovala Institut aromaterapie (jehož zřizovatelem a odborným garantem je AČA) a můžu užívat titul – profesionální aromaterapeut. Tato škola zásadním způsobem změnila můj pohled na péči o člověka, jak v tělesné, tak v psychické oblasti. Mám svoji vlastní zavedenou terapeuticko-masérskou a kosmetickou praxi a stále se vzdělávám a studuji na seminářích předních světových fytoterapeutů a aromaterapeutů a seminářích zaměřených na péči o tělo a krásu duše. Od roku 2011 jsem lektorkou Mohendžodáro – jóga pro ženy a lektorkou kundalinijógy, kde se také specializuji především na práci se ženami. Vystudovala jsem Univerzitu Palackého v Olomouci obor Tělesná výchova a sport. Mám ráda pohyb v přírodě, hory, plavání, hezké věci kolem sebe a velmi ráda čtu.

Zkušenosti s budováním komunity
Od začátku roku 2014 se podílím na fungování a propagaci akcí pořádaných 3HO Česká republika. Patří mezi ně akce Simran Kaur v červenci 2014, Seminář se Satyou Singhem v září 2014 a akce Zimní slunovrat 2014.

Moje vize a schopnosti
Myslím si, že mám dobré komunikační vlastnosti a organizační talent a tím mohu přispět ke zdárnému fungování pořádaných akcí. Byla bych ráda, aby se 3HO Česká republika ještě více dostala do povědomí lidí a aby naše akce navštěvovali nejen lidé, kteří již zkušenosti s KJ mají, ale i nováčci. Tady je myslím velmi důležitá propagace nejen na sociálních sítích, ale i v tištěných médiích. Dále bych navrhovala propagaci 3HO i na akcích typu Ezotera, Miluj svůj život a http://www.jogafestival.cz (pořádají se v Praze, Brně, Ostravě). Dalším návrhem by bylo udělat něco jako „Dožínky“ s kundalinijógou, čili oslavu sklizně naší práce…někdy v srpnu. Otevřené pro veřejnost i učitele KJ (jejich možnost prezentace), tak jako Zimní slunovrat, případně to letní setkání posunout na červenec a pořádat Letní slunovrat.

Číst dále…Sbalit ↑

Hynek01Hynek Bednář – Jai Sangat Singh

Představení
Lidská bytost. Lektor kundaliní jógy (4,5 roku). Účastník vodnářské akademie, která vychovává učitele učitelů. Předseda 3HO/NKYTA od jejího vzniku. Společně se ženou vedu Centrum Kundaliní Jógy v Jindřišské Praha (www.kundaliniyoga.cz). Otec. Doktorand a neakademický pracovník na Matematicko-fyzikální fakultě obor Meteorologie a Klimatologie.

Zkušenosti s budováním komunity
Jsem u 3HO/NKYTA od jejího vzniku. Podílel jsem se na zakládání a chodu organizace.
Na začlenění do mezinárodní IKYTA, na tvorbě prvních webových stránek.
Svým hlasem a činem jsem přispěl při rozhodování o směřování.
Pravidelně finančně přispívám na chod.

Moje vize a schopnosti
Rád bych udržel zapojení všech názorových proudů při utváření organizace a komunity a přispěl jako tlumič při názorových neshodách. Přináším mužský aspekt do většinově ženské komunity. Jsem zárukou neutrality a nezneužití moci ve prospěch svých zájmů.

Číst dále…Sbalit ↑

Jana StrnadelováJana Strnadelová – Janjot Kaur

Představení
Můj život se v posledním roce dost proměnil a teď teprve získává nový směr, není náhodou, že prostředkem proměny byla právě Kundalini jóga. Ta je v mém životě necelé dva roky a právě dokončuji učitelský výcvik prvního stupně. Profesně dělám do železa, což v praxi znamená, že pracuji se svou rodinnou v malé rodinné společnosti, která se zabývá zakázkovou kovovýrobou.

Zkušenosti s budováním komunity
Zkušenosti s budováním komunity nemám prakticky žádné. Práce pro komunitu Kundalini jógy a 3ho mi prostě spadla do klína, ještě než jsem se stala oficiálním členem. Tlumočila jsem semináře pořádané 3ho.cz v roce 2014 a také jsem jedním z redaktorů webových stránek.

Moje vize a schopnosti
Komunita KJ v Čechách se teprve rodí a mnoho aspektů se teprve vymezuje. Je pro mne důležité, aby toto nádherné učení mělo i v naší republice neutrální, bezpečný a otevřený prostor, který mohou všichni společně sdílet, tím by měla být 3ho pro veřejnost a NKYTA pro učitele.

Číst dále…Sbalit ↑

Foto LisaLisa Marie Cunniff – Onkar Kaur

Introduction of the Candidate
I have been Teaching and Practicing Kundalini Yoga for almost 7 years and Teaching Radiant Child Yoga in Schools for 5 years.  I began my Teacher Training with Shiv Charan Singh at the Karam Kriya School in London shortly after attending my first class, as I instantly felt a calling to serve the Teachings and recognised the power of the technology to end unnecessary suffering.  I am British but live in the Karlovy Vary region with my CZ partner, who translates at all of my classes and is starting Teacher Training in Praha this year.  Our 8 year old daughter has been brought up with Kundalini Yoga as a fundamental part of life, and she is also known to translate, especially for childrens workshops.  I am now an English and Yoga Teacher for children and adults alike, with 2 adult KY classes per week, 2 childrens classes, monthly sadhanas and regular workshops in schools, castles and nature.  My previous experience is varied and includes over 10 years senior business management, a qualified social worker, self employed owner of an alternative healing centre and reiki practitioner.

Experience with Community Building
Since I began Teaching Kundalini Yoga I surrendered myself in service to the Teachings and followed my intuition wherever it took me, regardless of the obstacles and financial contraints. I established regular sadhanas and gatherings for the KY community in my local city.  I then moved several times as opportunities and intuition guided me to a variety of places, not only in the UK but travelling 15 Eurpean countries, chanting mantras, and helping others to build the communities of their visions.  I have inspired and been inspired by; women and Teachers around Europe, helping them, through the technology of KY and particularly with the use of mantras, to break free of old habits and past fears, to embrace their own inner guidance.  Several students have become Teachers themselves and many students have become incredibly influential in their own community and some at a National level within Education and Health.  I have established a growing community of KY students in the KV area, both adults and children alike, and look forward to working here on a long term basis.

Why do you want to become a board member
I have given my self freely into the service of the Teachings, being called to my destiny from the very first class.  I have been unable to become involved in 3ho prior to this year due to the erratic movements my service has called upon me to attend to.  This is the first time in 7 years that I have been in one place for more than 1 year and I would consider it an incredinble honour to serve the Czech community that has taken hold of my heart and is now my home.  I would like to contribute my varied skills in anyway the organisation requires to continue inspiring students to become Teachers and touching the lives of many.  I would personally like to see more musical events and International Teachers at larger events.  I would also like to see more international visitors to CZ by way of Yoga retreats and events.  I feel that CZ is geographically positioned and culturally influenced by, and influential to, both East and West and is fundamental to the expansion of the Aquarian consciousness. I would like to see more Teachers working together across geographical borders to celebrate in the unity of humanity, in the unity of our infinite truth and GODs love.

Číst dále…Sbalit ↑

Guru SansarMagda Matušková – Guru Sansar

Představení
Profesí jsem učitelka cizích jazyků, hlavně španělštiny, tlumočím a překládám, nejradši knížky o józe a jógové filozofii.
Baví mě cestovat a dívat se na dobré filmy, hraju na příčnou flétnu a na klavír, ale ze všeho nejvíc mě baví poznávat nové lidi, ať už jsou kdekoliv a odkudkoliv, učím se totiž od nich a s nimi efektivně komunikovat. Taky mě baví dělat sadhanu, je skvělé si každý den sednout, podívat se do pomyslného zrcadla a snažit se být každým dnem lepší – ne výkonem, ale lidskostí, laskavostí a tolerancí.
Kundalini jógu učím sedm let a od roku 2011 jsem v Akademii pro Věk vodnáře jako Učitel učitelů 3. stupně, což mi dává možnost učit budoucí učitele Kundalini jógy. Jsem spoluzakladatelkou, hlavní organizátorkou a učitelkou Tréninku pro učitele, který jsme spolu s mojí maminkou a Satyou Singhem, hlavním trenérem, otevřeli v roce 2011. Je pro mě ctí, že mohu být u toho a sledovat, jak učitelé rostou a stávají se více a více sami sebou.

Zkušenosti s budováním komunity
Někdy na cestě životy mi bylo dáno do vínku, že budu rozsévat a z každého semínka něco vyroste. A tak vyrostla naše česká 3ho a Trénink pro učitele. Také mi bylo dáno darem vidět potenciál druhých a pomoci jim ho najít sami v sobě. Veškeré budování komunit, kterého se účastním, je vždycky hlavně o tom.

Moje vize a schopnosti
Chtěla bych se zaměřit na to, aby v naší komunitě nikdy neustal dialog a abychom vždy byli schopni být větší než si myslíme, že jsme. Abychom se nebáli být sví, ale zároveň byli otevření všemu novému, z čeho se můžeme učit a co můžeme sdílet.
Konkrétně mám nějaké překladatelské projekty, pár učitelů, které bych ráda výhledově přivezla prostřednictvím 3ho, a také mám v plánu se nadále starat o to, aby se k naší komunitě dostávaly důležité a zajímavé zahraniční zprávy z naší mateřské celosvětové 3ho a Ikyty a jiných spřízněných komunit. Nadále budu také pomáhat 3ho poradenstvím a prostřednictvím „networking,“ jak po ČR tak na mezinárodní úrovni.
Chtěla bych se také podílet na rozvoji obou podsložek naší národní organizace 3HO.cz, Ikyty a 3ho, a to tím, že pomůžu vytvořit prostor pro specializaci v rámci 3ho ČR do dvou podvýborů: jeden z podvýborů se bude zabývat výhradně vzděláváním učitelů a druhý budováním komunity a rozšiřováním povědomí o Kundalini jógy pro širokou veřejnost. Toto pod rozdělení napomůže ke zvýšení efektivity celé organizace v obou směrech a nabídne možnost sévy dalším milovníkům jógy z naší komunity.

Číst dále…Sbalit ↑

Martina KrausováMartina Krausová – Sat Shabad Kaur

Představení
Mé oficiální vzdělání je ekonomického směru a do svých 30 let jsem se pohybovala výhradně ve světě obchodu, i když vždy na pozicích souvisejících s personalistikou a později marketingem. Vlastně vždy mě bavila „práce s lidmi“. V posledních letech tato moje vášeň pomalu a postupně přechází z „něčeho co mě baví“ na „něco co mě živí“. Kromě lekcí a seminářů Kundalini jógy poskytuji osobní konzultace v rovině osobního růstu a léčení složitých životních situací. Od října 2014 se věnuji léčebné modalitě Sat Nam Rasayan. Prostřednictvím druhých poznávám sama sebe a díky poznání sama sebe poznávám druhé. Fascinuje mě vše, co se týká života. S radostí předávám dál, co jsem se tu už naučila. Sama sebe bych označila za člověka, který žije a miluje.

Zkušenosti s budováním komunity
Podílela jsem se na založení 3HO v České republice. Spolu s dalšími lektory pravidelně vedeme Sadhanu v Kundalini joga centru v Jindřišské. Pomáhám s překlady knihy pro 2. úroveň učitelského tréninku. Přispívám na web 3HO, účastnila jsem se jako jeden z lektorů Zimního Slunovratu a v únoru jsem nabídla své tlumočnické služby na Bílé Tantrické józe v Berlíně.

Moje vize a schopnosti
Kundaliní jóga je moje cesta. Zamilovala jsem se do ní na první pohled a moje láska k ní se stále prohlubuje a upevňuje. S pokorou jsem se i díky praxi Kundaliní jógy naučila přijímat vše, co mně život nabízí. Nadále budu pokračovat v šíření povědomí o Kundalini józe a ve všech činnostech s tím spojených. Nabízím svůj čas a svoji energii pro aktivity, které povedou k popularizaci a představení Kundalini jógy širší veřejnosti (společné 3HO akce, festivaly pro veřejnost např. Miluj svůj Život, přispívání na web 3HO a všechny další možnosti a výzvy, které se postupně otevírají a které „zatím“ nevidím).

Číst dále…Sbalit ↑

Radka SlavíkováRadka Slavíková – Siri Radha Kaur

Představení
Jóga mne zajímá v podstatě odjakživa, i když jsem to nazývala různě. Dnes je to život ve své každodennosti s výzvami, které přináší i radostmi, kterých je nespočet. Kundalini navíc do života vnesla styl a přihodila disciplínu. Tím je pro mne dnes každá kriya, která odhalí nedořešené a pomůže „nechat jít“ to, co už dosloužilo a nevede k vlastní realizaci. Je to nástroj k tomu se denně propojit a realizovat ve své jednoduchosti.
Výcvik jsem dokončila v květnu 2014 a od té doby učím. Učím převážně ženy a to s cílem znovunacházet vlastní styl a směr. Kundalini jóga přináší zkušenost a vlastní zkušenost je moudrostí.

Zkušenosti s budováním komunity
Organizace a zajištění workshopů se zahraničními lektory Hari Bhajan Kaur, Sadhana Singh. Příprava učitelského výcviku. Mluvím několika jazyky a léta jsem pracovala v cestovním ruchu a také módě. Mohu pomoci s organizací akcí jak v místě, tak v zahraničí.

Moje vize a schopnosti
Jóga = „propojit,otevřít“ s radostí a pokorou.

Číst dále…Sbalit ↑

Sabina Tošovská3Sabina Tošovská – Noorpreet Kaur

Představení
Lektorka kundaliní jógy (certifikát 1. úrovně z r.2013). Pořádám seberozvojové semináře a workshopy. Pracuji také s individuální klientelou, zabývám se astrologií (certifikát Školy klasické astrologie). Kromě kundalini jógy praktikuji krija jógu, k níž jsem získala zasvěcení v r.2014. V současné době se podílím na organizaci 4.ročníku Učitelského výcviku KJ, zavázala jsem se také k pomoci s vydáváním českých překladů knih o kundalini józe. Nedávno jsem začala publikovat články o kundalini józe v časopise Regena.
Vystudovala jsem sociální a pastorační práci na Evangelické teologické fakultě, této profesi jsem se ale nikdy nevěnovala. Živobytí mi poskytovalo většinou účetnictví a finanční reporting, několik let jsem měla vlastní nakladatelství (Elfa) a vydala několik knih. Po jistou dobu jsem organizovala vzdělávací akce a semináře s lektory z oblasti zdravého životního stylu a alternativní medicíny.

Zkušenosti s budováním komunity
Zatím malé. Kdysi několikaměsíční pracovní pobyt v Camhill community v Anglii, z něhož jsem si odnesla praktické zkušenosti s životem v sociálně zaměřené komunitě. Postupně se zapojuji do aktivit české kundalinijógové komunity, spolupracuji zejména s Guru Sansar Kaur.
Kundalini jógu propaguji kudy chodím, snažím se ji „infiltrovat“ do co nejširšího okruhu lidí se zájmem o osobní rozvoj.

Moje vize a schopnosti
Mohu nabídnout své zkušenosti z oblasti: účetnictví a finance, vydávání knih a publikační činnost, organizace vzdělávacích akcí a seminářů. Mám organizační schopnosti a cosi jako administrativní talent. Pro svou vytíženost mohu být zatím jen v pasivní roli, spíše podpůrné než akční. Mohu být momentálně užitečná například jako členka kontrolní komise. Do budoucna bych ráda svoje aktivity pro 3HO rozšířila v rámci svých možností i na organizační a publikační činnost. V současné době jsem se zavázala psát články pro www.3ho.cz o západní astrologii, v budoucnu to mohou být další témata.

Číst dále…Sbalit ↑

Sandra ConteSandra Conte – Har Dyal Kaur

Introduction of the candidate
I have been practising and studying Kundalini yoga since September 2013. It has brought me close to my aspiration of service, and to my educational ideals. I decided to go on the level 1 teacher training after a discussion with a friend which made me realise Kundalini yoga could be an alternative form of social work capable of treating depression, tackle addictive behaviour problems on a deep level, encourage community building, and free community service. I am a school teacher by profession and a certified kids yoga instructor. I currently teach kids yoga at the French Lycee of Prague. I teach Kundalini yoga once per week at the Kundalini yoga Center in Prague, and three times weekly at home. One of these lessons is individual and aims at helping a friend get out of a serious drug addiction.

Experience with community building
For the past year and a half, I have actively supported HoopRelief, a very small non profit organisation which brings the hula hooping skill to areas of the world affected by war and/or poverty (India, Palestine, Uganda), to restore playfulness and joy amongst the children. I have organised various fundraisers to support this project, which have brought people together. The Kundalini yoga home classes donations get forwarded to HoopRelief regularly.
I have been eager to spread the teachings of Yogi Bhajan amongst my community of friends, a lot of which are seekers of mindful practices. Fifteen people now regularly attend those donation based home classes each week. Some are keen to do their own sadhana, or to attend group sadhana.
I am bringing Kundalini yoga to small cultural gatherings, and will be taking kids yoga to Nablus, Palestine this Spring. I would love to start bringing Kundalini yoga to rehabilitation centres.
I have been consistently impressed by the quality of the organisation that goes into 3ho cz, from the teacher training to the winter solstice gathering.

Why do you want to become a board member
I think it is time for our 3ho cz community to expand on certain aspects. Lots of people practice yoga in the city, yoga of many traditions. Kundalini yoga isn’t a yoga just for fitness of the body and mind, it has another dimension, that of community service. I think we are still a bit shy when it comes to community service, social activism, music etc… I think that during our teacher trainings and gatherings, we should take care of our own cooking, for seva and for health. I would also love to organise for musicians to come perform more often for Sadhana, as music and mantra are tradition. I think we should engage more with community service and give of our time to those in needs, and those in more serious needs.

Číst dále…Sbalit ↑

Šárka HandlováŠárka Handlová – Kamalpreet Kaur

Představení
Třetí rok vedu vlastní Studio Kundalini jógy v Brandýse nad Labem (www.jogabrandys.cz). Jsem učitelem 1. stupně, nedávno jsem se pustila do ajurvéského výcviku a výcviku Sat Nam Rasayan. V malém kroužku nadšenců se učím Gurmukhi. Původní profesí jsem sociolog, pohybovala jsem se v oblasti výzkumu trhu a podnikala jsem ve vzdělávání dospělých.

Zkušenosti s budováním komunity
Jsem autorem webových stránek www.3ho.cz v současné podobě. Podílela jsem se společně s ostatními na všech akcích, které 3HO Česká republika v poslední době pořádala (vyjednání slevy pro české účastníky na loňském Evropském festivalu KJ, seminář se Simran Kaur, seminář se Satyou Singhem, na předvánočním Zpívání manter i na letošním Zimním slunovratu). Rozesílám emaily o novinkách na těchto stránkách a odpovídám na dotazy z adresy info@3ho.cz.

Moje vize a schopnosti
Za hlavní poslání 3HO pokládám vytvoření neutrálního prostoru pro všechny příznivce KJ (zdroj informací o KJ a učitelích, platforma pro řešení případných nedorozumění mezi učiteli či pořadateli akcí a výcviků).
Novinky pro www – pravidelné příspěvky ve formě článků, aby na stránkách bylo více zajímavého obsahu pro veřejnost i pro učitele (autor myšlenky je Guru Sansar, já realizuji)
Rozšíření sekce Mantry – kvalitní fonetické přepisy (s kontrolou přes Gurmukhi, kde je to možné), význam a použití mantry.
Rozlišení aktivit na Nkyta (rozvoj učitelů) a 3HO (veřejnost).
Dlouhodobé plánování akcí, zapojení většího počtu dobrovolníků (nižší pracovní zátěž jednotlivce).
Rozvoj učitelů vyžaduje další diskuzi.
Pro veřejnost – pravidelné pořádání Zimního slunovratu a podobné letní akce. Inzerce pro tyto akce na internetu i v tištěných médiích, abychom rozšířili možnosti KJ i mimo místa, kde se momentálně učí.
Mohu nabídnout vlastní úsilí a čas, schopnost organizovat, nadchnout a zapojit také ostatní.

Číst dále…Sbalit ↑

Veronika ŠilarováVeronika Šilarová – Damanpreet Kaur

Představení
Žiji a živím se jógou a ajurvédou. Dnes bych se nejvíce identifikovala jako tlumočnice a produkční. Anglické překlady a tlumočení byly po mnoho let mou hlavní pracovní náplní. Od začátku letošního roku se mé aktivity stále více přesouvají do oblasti jógy, ajurvédských konzultací a smysluplné výživy. Vystudovala jsem kulturní antropologii a filosofii na FHS UK. V březnu 2015 dokončím učitelský výcvik v kundaliní józe podle Yogi Bhajana v ČR. Lekce jsem začala vést v červnu 2014. V Indii jsem na přelomu let 2014/2015 absolvovala výcvik v hatha józe a získala mezinárodní osvědčení RYT 200.

Zkušenosti s budováním komunity
S organizací času, práce a spolupráce mám zkušenosti z dvacetiletého „pobytu“ na volné noze a zapojení do řady překladatelských a dobrovolnických projektů a na vysoké škole i výzkumných projektů, z nichž největším byla tříletá mezinárodní studie pro Evropskou unii. Produkuji své dva weby (www.jimezive.cz a www.veronikasilarova.cz), pořádám semináře a přednášky a vymýšlím elektronické produkty, připravuji spuštění spuštění e-shopu.

Moje vize a schopnosti
V rámci organizace 3HO.cz se mohu zaměřit na některé z následujících oblastí:
1) na další vzdělávání učitelů KJ v oblasti filosofie jógy a jógového životního stylu, především z pohledu ajurvédy. Jsou to témata, kterých se dotýkáme v základním výcviku, avšak zaslouží si mnohem více pozornosti. Hlubší znalosti a vědomí souvislostí dodají učitelům více jistoty. Vzdělávání může mít formu článků, přednášek či studijních skupin.
2) V této souvislosti bude užitečné shromažďovat a spravovat společnou knihovnu, nejschůdněji v elektronické formě, kde by učitelé a učitelky našli materiály k výuce. V širší podobě by se mohlo jednat o „informační“ centrum s možností moderované diskuze a sdílení.
3) Dále je zde stejně široké pole aktivní popularizace a šíření povědomí o KJ vůči veřejnosti, které překračuje běžné lekce a semináře (články, přednášky, publikace, aktivní zapojení do jógových akcí/festivalů apod.)
4) Se všemi výše uvedenými body souvisí nakladatelská činnost – překlady zahraničních knih, ale jistě i produkce vlastních publikací, podle tématu určených pro učitele a veřejnost.

Číst dále…Sbalit ↑

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce 3HO. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.