Jógová kniha o životě a smrti

Před několika dny vyšla ojedinělá publikace s názvem JÓGOVÁ KNIHA O ŽIVOTĚ A SMRTI, jejímž autorem je Satya Singh. Knihu vydalo nakladatelství Elfa, s finančním přispěním organizace 3HO Česká republika. Překlad do češtiny je dílem Hany Yoti Kaur Kyralové.

Satya Singh zde neopakovatelným způsobem sloučil svou hlubokou znalost jógové nauky (zejména kundaliní jógy podle Yogi Bhajana) s poznatky současných výzkumů v oblasti smrti a procesu umírání. Kniha je výjimečná také tím, že vytváří syntézu tradičního východního učení o reinkarnaci a cestě duše před zrozením a po smrti se západním úhlem pohledu na proces umírání a psychologii vyrovnávání se se smrtí – ať už naší vlastní, či někoho blízkého. Svým pojetím a záběrem je tak tato publikace vhodná nejen pro ty, kdo praktikují jógu, ale skutečně pro každého, kdo se chce „spřátelit“ se svou smrtelností a překonat strach ze smrti.

Jógová kniha o životě a smrti je bohatě ilustrovaná a návodná. Naleznete v ní nejen cenné informace k uvedenému tématu, ale také jógové sestavy, cvičení a meditace, které ocení každý, kdo chce zapracovat na svých hlubinných psychických strukturách, ať už s cílem vnitřního vyrovnání se se smrtí, anebo se záměrem pomoci projít procesem umírání druhému člověku.

Kniha obsahuje mimo jiné také dvě řízené meditace, jejichž audionahrávky v češtině jsou k dispozici na níže uvedených odkazech YouTube kanálu 3HO ČR:

Obsah knihy je k nahlédnutí zde.

Knihu lze zakoupit ve vybraných knihkupectvích (např. Dobrovský, Kosmas aj.), anebo v e-shopu nakladatelství Elfa.

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog, Kundalini jóga. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.