3HO víkend pro rodiče s dětmi…

Autorka: Jana Long

…aneb jak cvičit, věnovat se sobě a při tom mít spokojené děti (a psy)

Když se spojí učitelé kundaliní jógy, kteří jsou zároveň rodiče, není si třeba nic moc vysvětlovat. Mise je jasná: věnovat se józe, vyvenčit a nakrmit „smečku“ a když začne panovat noční klid, užít si společnou meditaci. Ranní sádhana se stala hlavním a také jediným cvičením. Kdo jakou kriju či meditaci povede, se zvolilo až v potřebný čas.

Mít ve skupině lokálního znalce s podobným zaměřením je na plánování výletů a aktivit k nezaplacení. Moc děkuji Václavovi za jeho nadšení, zahradu, trampolínu, rebarborový koláč od babičky, vědomosti i jeho super děti a psa! Bez něj bychom asi těžko objevili jeskyni či venkovní cvičiště jógy v lomu s podložkou z mramoru. A co teprve „tajný srub“, kde jsme s dětmi grilovali na ohništi u potůčku. Bobřík za odvahu byl splněn procházkou na stezce v oblacích, což je obří vyhlídka vyvyšující se na krásné kopce Kralického Sněžníku.

Během dne bylo dost času na rozličné konverzace týkající se všelijakých lidských témat. Vše mělo naprosto organický vývoj. Ať se jednalo o domluvu o připravovaném jídle z poskládaných surovin či jaký kvalitní čaj se bude pít, nebo o plánu dne a logistiky dopravy. Vše bez nástěnky a rozvrhu, intuitivně a s vnímáním skupinové energie.

Mám radost, že se děti daly dohromady, až místy vládl antijogínský šrumec :), a že zároveň měly příležitost vidět své rodiče v „jóga“ akci.

Děkuji iniciátorům této akce za nápad a luxusní provedení.

Příště se těšíme zas!
Jana a Míša

Další fotografie

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog, Kundalini jóga. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.